תחפושת כתב היד

כן גם לכתב היד ישנה תחפושת.. ולא רק בפורים.

מכירים את אלה שאצלם הכל תמיד מגניב? הכל טוב.. הם תמיד בהיי.

רוב הסיכויים שגם עכשיו עם 'מסכת הקורונה' הכל אצלם מדהים!

בגוגל תמצאו שההגדרה למסכה- כיסוי המסתיר את זהותו של האדם שעוטה אותה על פניו, והיא כמו מסך החוצץ בין פנימיותו לבין מה שהוא מקרין כלפי חוץ.

 

אז מהו הקשר שבין מסכה לכתב היד?

ההסבר לכך שבגרפולוגיה ניתן לראות ולזהות את התחפושות שבכתב היד.

ובשפה המקצועית- "כתב יד מחופש" נקרא "כתב פרסונה"=מסכה.

קארל יונג תלמידו של פרויד טען כי פרסונה היא אחת מדפוסי התנהגות והדרך בה אנו בוחרים להציג עצמנו בחברה, וללא כל התאמה בין האני האמיתי שלנו לבין הדמות שחשוב לנו להציג.

כלומר, אישיותו והתנהגותו המוחצנת של האדם הם בעצם סוג של מסכה=מכסה  את האני האמיתי של האדם (אותן האותיות בסדר שונה).

הוא גם טען שאדם המתאים עצמו לחברה נצמד לדמות שונה המבטאת תדמית חיצונית מזויפת ובכך מאבד הוא את הקשר שלו עם עצמו.

 

ובל  נטעה רובנו (מי יותר ומי פחות) מתחזקים פרסונה מסוימת והסיבה לכך היא קשר ישיר לחלק הבריא בהפנמת ערכי החברה והצורך להיות חלק ממנה.

הזדהות יתרה עם הפרסונה נובעת מהצורך להרשים כלפי חוץ ולהדחיק את הקשיים הפנימיים את הרגשות האוטנטיים כמו גם הצורך להתגונן והרצון להסתיר ולהראות תדמית חיצונית שונה ובוטחת.

ככל שאיננו מרוצים  ממי שאנחנו, כך גדל הצורך להיצמד לפרסונה החיצונית.

דבר הגורם לקושי להתמודד ולירידה בערך העצמי, לתקיעות, חוסר שביעות רצון, ולהתנהגות הישרדותית המרחיקה אותנו מעצמנו מבלי לתת ביטוי לאני הפנימי הייחודי של כל אחד מאיתנו.

 

יונג גם טען שככל שאדם מודע לעצמו ולאיכויות הקיימות בתוכו כך הוא מיטיב לאחד ולקבל את עצמו בדיוק כפי שהוא באופן בו יוכל לגבש זהות עצמית מודעת ויציבה.

לדוגמא- אדם שהוא חסר ביטחון עצמי יציג עצמו עם תדמית בוטחת בדיוק ההפך ממי שהוא תוך התעלמות מהקונפליקטים הפנימיים ומתחושת חוסר השלמה הפנימית ואי שקט איתו הוא מתמודד..

וזאת במקום לטפל בעצמו ובסיבות שהביאו אותו  שלא האמין בעצמו הוא מעדיף להגן על עצמו בדרך שקרית ולא מקדמת, וכך הוא מבזבז את כוחותיו

 

ועכשיו נחזור לגרפולוגיה..

מבין הסימנים שמופיעים בכתב הפרסונה נראה כתב עצור, מבוקר, קרוב לתקן, אותיות ברורות וקריאות, חסר ספונטניות וזרימה המאפיינת כתיבה  טבעית ואוטנטית המציגה את הכותב בשקיפות מלאה נטולת מסכות ורצון להסתיר.

אז אם תתקלו בכתב יד יפה, מסודר וכתוב בצורה שבלונית ואם הורשמתם.. חישבו שוב!

על אנשים שכתב ידם הוא 'כתב פרסונה' אי אפשר לאמר ש'תוכם כברם' זאת משום שהתנהגותם המאולצת והלא טבעית אינה תואמת את אופיים ופנימיותם הכנה.

ותחת מעטה הכתב האסטתי והיפה, מסתתרת לה אישיות אחרת שונה ממה שהורשמתם והיא עשויה לכלול בתוכה תכונות אופי שאינן מחמיאות כמו גם תוקפנות..

 

אז חברים להיות אני זה הכי!

וכל אחד מאיתנו הוא יחיד ומיוחד ובתוכנו עולם מופלא והוא שלנו בלבד!

ובכל אדם קיימת היכולת להתמודד וליצור שינוי.

אהבו וקבלו את עצמכם בדיוק כפי שאתם כי אחרת, איש לא יעשה זאת עבורכם.

 

מעניין אתכם לדעת מה כתב היד שלכם אומר ועד כמה הוא משקף אתכם?

פנו אליי 🙂 לחצו כאן